WOMENOMICS DAILY NEWS
Społeczeństwo
14. Stycznia 2020

Plakaty przeciw przemocy wobec kobiet pojawiają się w kolejnych miastach. Zobacz te 10 i podaj dalej

Plakatowanie polskich miast trwa. W akcję „Plakaciary przeciw przemocy wobec kobiet” zaangażowały się głównie kobiety, choć nie brakuje też mężczyzn. Celem akcji jest walka z kulturą gwałtu i uwidocznienie wszelkich form przemocy, jakiej doświadczają kobiety. Przemoc ma płeć i nie jest zjawiskiem marginalnym i oddalonym od nas. Ta akcja dobitnie to podkreśla.

Nie chcemy dłużej pozostawać same z gwałtem czy molestowaniem, a w wielu przypadkach jesteśmy krzywdzone w przestrzeni publicznej. Chcemy poczuć się w niej bezpiecznie, przekonać się, że możemy wyjść samodzielnie nocą na ulicę i nic nam się nie stanie - informuje na łamach portalu wysokieobcasy.pl Karolina, inicjatorka akcji "Plakaciary przeciw przemocy wobec kobiet.

Dodajmy, że na serwisie Zrzutka.pl Plakaciary prowadzą zbiórkę pieniędzy, które przeznaczą na wydruk plakatów oraz zakup kleju i pędzli potrzebnych do plakatowania.

Oto 10 wybranych przez redakcję plakatów z akcji, które znajdziecie w przestrzeniach miejskich m.in. Warszawy, Łodzi, Wrocławia czy Krakowa.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM