WOMENOMICS DAILY NEWS
Womenomics
9. Grudnia 2019

Sanna Marin nowa premierka Finlandii jest najmłodszą szefową rządu na świecie

Sanna Marin to obecna minister transportu i komunikacji oraz wiceprzewodnicząca partii socjaldemokratycznej. W przyszłym tygodniu zostanie zaprzysiężona na premiera Finlandii stając się tym samym najmłodszą osobą na świecie piastującą ten urząd.

Marin ma 34 lata z wykształcenia jest prawnikiem, mówi biegle w trzech obcych językach, szwedzkim, angielskim i niemieckim. Podkreśla swoje przywiązanie do wartości socjaldemokratycznych i roli, jaką w jej życiu odegrało państwo opiekuńcze.

Marin dzieli się otwarcie swoim życiem prywatnym. Wiemy, że wychowała ją matka razem ze swoją partnerką i że dorastanie w tęczowej rodzinie wiązało się z wieloma przykrymi sytuacjami, których doświadczyła jako dziewczynka. Sama jest matką i razem ze swoim partnerem wychowują kilkumiesięczną córkę.

Warto podkreślić, że w pięciu na osiem partii w Finlandii rządzą kobiety, co czyni ten kraj jednym z najbardziej postępowych w zakresie równouprawnienia na świecie. Co zresztą dobitnie na swoim Twitterze podkreślił były premier Finlandii.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM