WOMENOMICS DAILY NEWS
news
8. Stycznia 2020

10 Polek i ich wkład w lepszy świat dla zwierząt

Stowarzyszenie Otwarte Klatki opracowało ranking 10 Polek, które dzięki swojej pracy, zaangażowaniu i pomysłom mają ogromny wkład w ruch prozwierzęcy.

Otwarte Klatki to ogólnopolska organizacja zrzeszająca osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych. W grudniu 2019 uzyskała tytuł “Top Charity” stając się jedną z czterech najefektywniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie i pierwszą organizacją z Polski, która otrzymała ten tytuł.

Oto lista 10 Polek, które zmieniają świat dla zwierząt według Stowarzyszenia Otwarte Klatki:

1.Olga Tokarczuk Od lat pisze o zwierzętach z czułością i empatią. O problemie hodowli przemysłowej wspomniała również w swoim wykładzie noblowskim.

2.Marta Dymek Dzięki jej Jadłonomii rzesze Polaków zakochały się w kuchni roślinnej.

3.Dobrosława Gogłoza Współzałożycielka stowarzyszenia Otwarte Klatki, która nadała im międzynarodowy kierunek. To w dużej mierze dzięki jej wizji i determinacji Anima International (międzynarodowe wcielenie OK) stało się, według organizacji Animal Charity Evaluators, jedną z czterech najskuteczniej działających organizacji prozwierzęcych na świecie.

4.dr Sylwia Spurek Europosłanka, prawniczka, i feministka. Na swoim Facebooku napisała - obiecuję, że walka oprawa zwierząt pozostanie moim priorytetem przez całą moją kadencję.

5.Weronika Pochylska Head of Plant Based Campaigns w Anima International i PR Manager kampanii RoślinnieJemy.

6.Karolina Kubara Współwłaścicielka marki Dobra Kaloria, która wprowadziła do masowej sprzedaży roślinnego burgera i roślinne klopsy.

7.Magdalena Kubit CEO firmy Jogurty Magda. To Magdalena nadała nowy kierunek rodzinnemu przedsiębiorstwu, sprawiając, że roślinny nabiał polskiej produkcji trafił pod strzechy.

8.Ela Radzikowska Fotografka zwierząt. Na zdjęciach dokumentuje rzeczywistość zwierząt hodowlanych oraz promuje roślinny styl życia.

9.Karolina Kuszlewicz Adwokatka, działaczka społeczna, feministka. Od lat wstawia się za zwierzętami prowadząc prawniczego bloga “W imieniu zwierząt i przyrody”, obejmując stanowisko rzeczniczki ds. ochrony zwierząt przy Polskim Towarzystwie Etycznym.

10.Katarzyna Piekarska Posłanka i prawniczka. To jej zawdzięczamy zakaz hodowli gęsi i kaczek na foie gras, obowiązujący w Polsce od 2000 roku. Posłanka od lat walczy też o zakaz hodowli zwierząt na futra.

Opracowano na podstawie Listy dostępnej na stronie Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM