WOMENOMICS DAILY NEWS
news
26. Luty 2019

2 na 5 kobiet spotyka się z przyjaciółkami raz w tygodniu. To za mało.

Jeśli kultowa produkcja HBO – Seks w wielkim mieście –mogłaby mieć alternatywny tytuł, to brzmiałby on prawdopodobnie – Przyjaciółki w wielkim mieście.Jeśli z kolei mielibyśmy wybrać kadr najbardziej oddający charakter serialu, to z pewnością byłby to jeden z tych, kiedy Carrie, Miranda, Charlotte i Samanta siedzą razem przy drinku czy na lunchu. I to jest widok, który warto wziąć sobie do serca, bo regularne spotkania z przyjaciółkami to jest to, co trzyma kobiety przy zdrowiu i w dobrym samopoczuciu.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego kobiety powinny spotykać się ze swoimi koleżankami dwa razy w tygodniu. To pozytywnie wpływa na ich poziom szczęścia we wszystkich aspektach życia. Utrzymywanie więzi z przyjaciółkami zwiększa poziom takich hormonów jak serotonina i oksytocyna i ma wymierne korzyści dla zdrowia m.in. gwarantuje szybszy czas powrotu do zdrowia po chorobie, silniejszy układ odpornościowy czy obniżenie poziomu lęku.

Tymczasem, jak twierdzą naukowcy, jedynie 2 na 5 kobiet może spotykać się ze swoimi przyjaciółkami tylko raz w tygodniu, a te, które mają rodzinę, jeszcze rzadziej. Wiele kobiet wciąż swoje potrzeby stawia na końcu, najpierw chcąc uszczęśliwić dziecko, partnera, cały świat i jak starczy czasu, to zająć się sobą. Ale jak powiedziała sama Carrie Bradshaw:

Mówi się, że nic nie trwa wiecznie – marzenia się zmieniają, trendy pojawiają się i przemijają, ale przyjaźń nigdy nie wyjdzie z mody.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM