WOMENOMICS DAILY NEWS
news
5. Marca 2019

62 proc. Polek obchodzi Dzień Kobiet. 29 proc. robi to z przyjaciółką

Serwis prezentmarzen.pl zapytał Polki o to, czego by chciały, a czego absolutnie nie, w Dniu Kobiet. Jak wynika z badania „Dzień Kobiet oczami Polek” panie nie chciałyby przede wszystkim otrzymywać niemiłych i sarkastycznych komentarzy, doświadczać ignorancji i poczuć, że panowie musieli wywiązać się z obowiązku zorganizowania dla nich niespodzianki.

Dzień Kobiet oczami Polek. Badanie serwisu Prezentmarzen.[/caption]

Kwiatki, czekoladki i coś niestandardowego! To najlepsze zdaniem Polek prezenty, jakie mogą dostać z okazji swojego święta. Na liście nietrafionych znalazły się te kupione przez przypadek, na szybko. Według 29% święto psuje otrzymanie kiczowatych gadżetów, a według 27% atrakcje na siłę, jak na przykład kino, na które nie mają ochoty.

W ramach okazjonalnych prezentów oprócz standardowego kwiatka, Panie lubią być pozytywnie zaskakiwane miłymi niespodziankami. Upominki w formie przeżyć zyskują coraz większą sympatię Polek, a panom pozwalają wykazać się kreatywnością. Powodzeniem cieszą się nie tylko te związane z relaksem, jak masaż czy sesja floatingowa, ale również związane z aktywnością, jak na przykład lekcja salsy czy pole dance –komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Dzień Kobiet oczami Polek. Badanie serwisu Prezentmarzen.[/caption]

Wśród listy przykładowych upominków z okazji Dnia Kobiet, przygotowanej przez serwis Prezentmarzeń, Panie najchętniej wybrałyby lekcję tańca – 19% wskazań, dzień w SPA – 16% odpowiedzi, sesję zdjęciową i niestandardowe warsztaty kulinarne – po 11% głosów. Znalazły się również takie, które wybrałyby skok ze spadochronem – 10% wskazań oraz masaż relaksacyjny – 9% odpowiedzi i porady stylisty – 7%.

[caption id=\""attachment_6952\"" align=\""alignnone\"" width=\""616\""] Dzień Kobiet oczami Polek. Badanie serwisu Prezentmarzen.[/caption]

Co trzecia Polka lubi upominki z kategorii relaks i uroda, 26% wskazuje na prezenty kreatywne, na przykład warsztaty kulinarne czy fotografii. Dla 19% miłą niespodzianką są te z kategorii kulinaria i degustacja, jak na przykład romantyczna kolacja we dwoje. Spośród 671 zapytanych w badaniu Pań, 17% preferuje upominki związane z aktywnością ruchową, wskazując na przykład na lekcję tańca zumby czy pole dance.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM