WOMENOMICS DAILY NEWS
społeczeństwo
13. Grudnia 2018

Ada, to wypada!

Zaglądamy na rynek wydawniczy. Trend „empower women” zdaje się czuć tu jak w domu i wyrasta na jeden z dominujących. „Brakująca połowa dziejów” Anny Kowalczyk wydobywa z meandrów historii kobiety i ich wpływ na dzieje. 21 bohaterek książki Zofii Karaszewskiej i Sylwii Stano w ich debiutanckiej książce mówi jednym głosem: Ada, to wypada!

Nad latami nieistnienia, zakazów, nakazów, uciszania, zagłuszania, uprzedmiatawiania, infantylizowania zawisła zawieszka z napisem the end. Nadszedł czas równoważenia szal.

Dotyczy to też marek. A mamy tu sytuację ciekawą.

Rewolucja społeczno-kulturowa, której jesteśmy częścią, pierwszy raz zachodzi w czasach, kiedy bardziej niż na ulicznych transparentach widoczna jest w hashtagach na milionach profili w mediach społecznościowych. A media społecznościowe, jak wszyscy wiemy, po pierwsze zmieniły sposób komunikacji marek z ludźmi, po drugie są przestrzenią, w której kobiety świetnie się odnalazły, wykorzystując je jako narzędzie do nagłaśniania ważnych spraw. Dość wspomnieć o #metoo, pod ciężarem którego świat i show i biznesu, i polityki popękał jak tafla lodu.

W social media wszyscy codziennie zabieramy głos.

Z ust kobiet w kierunku marek wybrzmiewa często i głośno: To NIE WYPADA! Z ust marek w kierunku kobiet coraz częściej i więcej jest przekazu w duchu: *ADA, TO WYPADA!*Role się odwracają. Gra w powinnaś/nie powinnaś wyczerpała swój nakład, chociaż jej egzemplarze jeszcze nie zniknęły z rynku.

#silajestpiekna #womenpower #silverisnewblack #bodypositive

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM