WOMENOMICS DAILY NEWS
news
21. Marca 2019

Asystentka opowiada historie superkobiet

**UN Women *–*Organizacja Narodów Zjednoczonych na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia Kobiet oferuje serię podcastów przedstawiających historie na temat równości płci, których bohaterami sąludzie z całego świata. Historii tych można posłuchać na urządzeniu Alexa.

Wśród udostępnionych nagrań jest historia Jaha Dukureh, która miała zaledwie tydzień, gdy przeszła okaleczanie żeńskich narządów płciowych, i dziś jest aktywistką na rzecz praw kobiet. Od Moniry Hwaijeh z Syrii można usłyszeć, jak to jest, gdy kobiety w Syrii tracą wszystko, a mimo to trwają w pokoju. To są prawdziwe shero, bohaterki, o których świat niewiele słyszał, ale one mają do przekazania historie, które warto znać.

https://youtu.be/_kLQP7LC30w

Technologia jest integralną częścią naszego codziennego życia i właściwie trudno bez niej wyobrazić sobie rozwój w XXI wieku.

Tak jak trudno wyobrazić sobie dzisiaj rozwój i postęp bez kobiet. Ciekawostką niech będzie fakt, że z badania przeprowadzonego przez serwis LivePerson w 2018 roku wynika, że Alexa i Siri są liderkami świata technologii, a więc najbardziej rozpoznawalnymi kobietami branży według dorosłych Amerykanów.

Innowacje kształtują i zmieniają sposób, w jaki ludzie żyją w każdej części świata, dlatego musimy świadomie wykorzystywać je, aby pozytywnie wpłynąć na życie kobiet i dziewcząt***–***powiedział Phumzile Mlambo-Ngcuka, dyrektor wykonawczy UN Women w komunikacie prasowych organizacji wydanym z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM