WOMENOMICS DAILY NEWS
5 PM
28. Listopada 2019

Beata Chmielewska - „Uwaga na księżniczki"

Uwaga na księżniczki to zbiór 43 opowieści o poszukiwaniu rozwiązania, o pracy z pacjentami, studentami i innymi osobami, które pojawiły się na drodze autorki. Ale to nie jest taki zwykły zbiór.

Wyobraź sobie wielki pokój, a w nim na całej podłodze poukładane figurki. Wśród nich małe lalki z zestawu Barbie, wszelkie zwierzęta z zestawów dla maluchów, ludziki Lego i różne przedmioty - od sejfu po wiosło. Przy oknie stoi wielki stół cały dla Ciebie. Wybierz figurkę, która Cię reprezentuje i postaw na stole.

Tak zobrazować można początek każdego opisanego w książce spotkania. Chyba trudno o lepsze zaproszenie do sięgnięcia po tę książkę. To lektura, która oprowadzi Was po różnych problemach - także tych Wam znanych. Będzie to jednak droga pełna symboli i metafor. Co symbolizuje owca na głowie? Czy tygrys w pustej przestrzeni może być w niebezpieczeństwie? Dlaczego nie możesz być matką dla swojego chłopaka? To pytania, które stawia ta książka, ale też daje nam na nie odpowiedź.

O autorce: Beata Chmielewska – psycholog, od 10 lat prowadzi prywatny gabinet pomocy psychologicznej, zastępca dyrektora w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP, prowadzi autorskie szkolenie Studium Przestrzeń i Symbol w psychoterapii oraz wspólnie z zespołem – Studium Pomocy Psychologicznej dla Par. Wcześniej: SWPS – nauczyciel akademicki, praca w firmach informatycznych Matrix i Horizon – kreowanie i prowadzenie dużych projektów marketingowych oraz projektów z obszaru nowych mediów i technologii, w tym – tworzenie społeczności internetowych. Jeszcze wcześniej: dyrektor szkoły podstawowej, wychowawca klasy licealnej i psycholog w Szkolnym Ośrodku Psychoterapii oraz ośrodku leczenia osób uzależnionych Petra, praca w zespole badawczym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego UW.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM