WOMENOMICS DAILY NEWS
news
11. Kwietnia 2019

Wystartowała platforma GoWomen i kampania skierowana do pracodawców

Ile kobiet w Polsce nie zostaje zatrudnionych ze względu na płeć? Ilu pracodawców obawia się, że zatrudniając kobietę, ona zaraz zajdzie w ciążę? Ile kobiet ma ogromne umiejętności i doświadczenie, a ich CV ląduje w koszu? Odpowiedź brzmi: za dużo! Stąd kampania GoWomen pod hasłem:

SZUKAM PRACY, WIĘC NIE INTERESUJ SIĘ, CZY PLANUJĘ CIĄŻĘ!

Kampania skierowana jest przede wszystkim do kobiet i pracodawców. Chcemy, aby kobiety zastanowiły się nad swoim życiem i przyszłością, tym samym nabrały pewności siebie do spełniania się w sferze zawodowej. Kampania kierowana jest do pewnych siebie, przedsiębiorczych, pracowitych kobiet, które chcą realizować się na szczeblach kariery zawodowej. Także do matek, które chcą podążać ścieżką kariery. Kampanię kierujemy też do pracodawców, aby nie obawiali się zatrudniać kobiety. Są one bowiem rewelacyjnymi fachowcami i świetnie się sprawdzają na wysokich stanowiskach – czytamy w materiałach prasowych GoWomen.

MÓWIMY TAK:

Każda kobieta ma prawo do godnej pracy i płacy,

Nikomu nie trzeba się tłumaczyć z chęci posiadania / nieposiadania dziecka,

Matkom pracującym, rozwijającym się, uczącym się.

MÓWIMY NIE:

Dyskryminacji płciowej na rynku pracy,

Kobietom, które wykorzystują pracodawcę do szybkiej ucieczki na L4 i macierzyński,

Pracodawcom, którzy nie zatrudniają kobiety z obawy na szybkie jej zajście w ciążę.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji kobiet na rynku pracy. Dlaczego nikt nie pyta mężczyzn: A pan planuje iść na tacierzyński? Kobiety w naszym kraju powinny czuć się pewnie i godnie, szczególnie na rynku pracy.

Akcję wspierają: Magazyn Law Business Quality, Mamo pracuj, Radio Ram, Mamy -mamom, Marka Pracodawcy, Kobieta i pieniądze, Friendly Workplace, Feszyn.com, Imperium Kobiet, Law First, Szczęsliwa w biznesie, Red-kor, e-prawopracy, Piwne kosmetyki Saela, Socjopatka, Agencja Sal-Mar, Pomysłowa mama.

GoWomen –to hybryda strony internetowej www.gowomen.pl kampanii społecznej, a także ruch nowoczesnych, pewnych siebie, realizujących się zawodowo kobiet.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM