WOMENOMICS DAILY NEWS
news
1. Marca 2019

Debata: Kobieta w dyplomacji. Jak rozbić szklany sufit?

Biuro Parlamentu Europejskiego w Warszawie zaprasza na debatę „Kobieta w dyplomacji. Jak rozbić szklany sufit?”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 7 marca 2019 r. o godzinie 10:00 w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich w Warszawie.

"Dyplomacja i polityka międzynarodowa to dziedziny, w których kwestia równych szans kobiet wydaje się szczególnie aktualna: nadal niewiele kobiet zajmuje najwyższe stanowiska i rzadko występują w panelach eksperckich" - zwracają uwagę organizatorzy.

Jakie mechanizmy i procesy przyczyniają się do dysproporcji płci w obszarze spraw międzynarodowych i jakie zmiany są konieczne, aby wyrównać proporcje? Na jakie wyzwania muszą być gotowe kobiety marzące o karierze dyplomatycznej? To tylko niektóre z pytań, na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty.

Spotkanie będzie częścią społecznej kampanii informacyjnej Parlamentu Europejskiego promującej równe szanse kobiet w życiu publicznym i zawodowym.

W debacie wezmą udział: Božena Forštnarič Boroje, ambasador Słowenii w Polsce, Orsolya Zsuzsanna Kovács, ambasador Węgier w Polsce, Emer Margaret O""Connell, ambasador Irlandii w Polsce, Anna Raduchowska-Brochwicz, radca-minister w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Lech Miodek, wieloletni dyplomata. Dyskusję poprowadzi dziennikarka radiowa Karolina Głowacka.

Organizatorzy proszą o rejestrację na: https://bit.ly/2DT6eNg.

źródło: kurier.pap.pl

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM