WOMENOMICS DAILY NEWS
News
25. Czerwieca 2020

Kamila Rowińska powołała Fundację Kobieta Niezależna

Fundacja Kobieta Niezależna (FKN) będzie prowadzić działalność na rzecz wspierania kobiet w rozwoju kompetencji osobistych i zawodowych. Celem Fundacji jest promowanie niezależności mentalnej oraz finansowej wśród kobiet.

Powołanie Fundacji jest rozszerzeniem działalności Rowińskiej na rzecz wzmacniania kobiet, którą z pasją i sukcesem rozwija od 2013 roku, kiedy to ukazał się jej pierwszy bestseller „Kobieta Niezależna”.

Marzyłam o założeniu Fundacji od ponad dwudziestu jeden lat. Wiedziałam, że zbudowanie stabilizacji finansowej, zdobycie kompetencji przywódczych, zbudowanie zespołu i fenomenalnej społeczności ludzi, którym bliska jest idea Kobiety Niezależnej, pozwoli mi pewnego dnia zrealizować to marzenie. Ten dzień nadszedł. – mówi Kamila Rowińska, prezeska i fundatorka organizacji.

W skład zarządu Fundacji wchodzi Kamila Rowińska oraz Anna Cieśla, która pełni funkcję wiceprezeski. Rowińska od lat wspiera kobiety na drodze ich rozwoju osobistego i zawodowego. Jej flagowy projekt „Kobieta Niezależna” przyciąga rocznie kilka tysięcy uczestniczek, czyniąc je najpopularniejszym szkoleniem dla kobiet w Polsce. Cieśla od lat pomaga potrzebującym i aktywizuje do tego innych. W 2019 została uhonorowana Nagrodą Osobowość Roku w powiecie raciborskim w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

Misja i cele Fundacji

Misją Fundacji jest wspieranie kobiet w rozwoju ich kompetencji osobistych i zawodowych oraz stworzenie dla nich wspierającej lokalnej społeczności – czytamy w statucie. Wśród kluczowych celów, jakie stawia sobie Fundacja są: aktywizacja i rozwijanie talentów kobiet, budowanie społeczności i grup wsparcia oraz doskonalenie kompetencji kluczowych na rynku pracy i we własnym biznesie.

Ponad półtora tysiąca zgłoszeń na starcie

Właśnie pomyślnie zakończył się etap rejestracji Fundacji. Po tym, jak Kamila Rowińska poinformowała w swoich mediach społecznościowych o powołaniu organizacji napłynęło ponad 1500 zgłoszeń z propozycją wsparcia Fundacji, m.in. w zakresie mentoringu, wolontariatu czy koordynowania działań w konkretnym rejonie.

Odzew, jaki dostaliśmy na tym etapie jest niesamowity. A to dopiero początek! Wiele ludzi osiągnąwszy pewne cele zawodowe i etap w życiu chce się dzielić swoją wiedzą i kompetencjami, a my cieszymy się, że możemy być mostem, który połączy ich z kobietami, które takich zasobów szukają – mówi Anna Cieśla, wiceprezeska Fundacji Kobieta Niezależna.

FKN lokalnie

Pierwszymi działaniami Fundacji będą cykliczne spotkania w całej Polsce, bo jednym z kluczowych elementów rozwoju organizacji jest mocna aktywność lokalna i tworzenie tam społeczności oraz grup wsparcia dla kobiet zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym.

Działania Fundacji

Obecnie trwają prace nad strukturą Fundacji i ułożeniem pracy 24 wolontariuszy. W agendzie prac jest także zaplanowanie spotkań dla kobiet, które odbędą się w 2020 roku. Fundacja na bieżąco prowadzi komunikację w swoich kanałach społecznościowych. Niebawem zostanie uruchomiona oficjalna strona organizacji.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM