WOMENOMICS DAILY NEWS
womenomics
16. Stycznia 2019

Królowa jest tylko jedna. Magda Gessler na czele reklamowego rankingu

Dom mediowy MullenLowe MediaHub przygotował 9. edycję raportu „Lokomotywy reklamowe” pokazujący reklamowy ranking gwiazd, na których stacje telewizyjne zarabiają najwięcej. Magda Gessler po raz kolejny na podium.

Prowadzone przez nią „Kuchenne rewolucje” przyniosły rekordowy przychód z reklam przekraczający 230 mln. zł.

To już 9. edycja tworzonego przez nas reklamowego rankingu gwiazd. Wynika z niego, że stacje TV mogą być zadowolone, przychody z ich topowych formatów wzrosły w ubiegłym roku o 17%. Zwyciężczyni rankingu, Magda Gessler, co roku umacnia swoją pozycję najlepszej telewizyjnej lokomotywy reklamowej. W 2018 r. jej „Kuchenne rewolucje” przysporzyły stacji TVN niemal 233 mln zł, to o ponad 33 mln więcej niż w roku poprzedzającym. Jakby tego było mało, w pierwszej dziesiątce znalazł się drugi program z udziałem Magdy Gessler – „Masterchef”, który w 2018 r. zarobił 55 mln zł. Stoi za tym niewątpliwie charyzma najbardziej znanej polskiej restauratorki oraz wciąż popularna wśród Polaków tematyka kulinarna. Jednak część zasług w tym zakresie należy przypisać stacji TVN. – Prowadzony przez Magdę Gessler format „Kuchenne Rewolucje” jest maszynką do zarabiania pieniędzy. Treści monetyzowane są poprzez emisję powtórek (ok. godziny 7.00 i 15.00), co w konsekwencji prowadzi do generowania dużej liczby spotów, pod tym względem zajmuje on trzecie miejsce w zestawieniu – wyjaśnia reklamowy sukces „Kuchennych rewolucji” Michał Bakalarczyk, ekspert rynku TV w MullenLowe MediaHub.

Jednak wspomniane 233 mln zł to nie wszystkie reklamowe przychody tego formatu. W tej edycji badania eksperci zwrócili uwagę na powtórki popularnych formatów na innych platformach należących do dużych stacji. Okazało się, że generują one całkiem spore zyski. – Warto zauważyć, że większość popularnych formatów ma swoje drugie życie w stacjach tematycznych. Powtórkowe emisje powiększają zarobki stacji o 12%, czyli o blisko 100 mln zł – dodaje Bakalarczyk.

Powtórki „Kuchennych rewolucji” pojawiają się także na takich kanałach jak: TVN Style, czy Food Network.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM