WOMENOMICS DAILY NEWS
News
1. Grudnia 2019

Milion użytkowniczek serwisu mamopracuj.pl

Milion mam skorzystało z zasobów mamopracuj.pl w 2019 roku. Wchodzą tu po porady, sprawdzają ogłoszenia dotyczące pracy, wyszukują pracodawców przyjaznych rodzicom na stworzonej przez nas liście pracodawców. Uczestniczą w spotkaniach, webinarach i specjalnych programach.

„Mamo Pracuj” powstało, by pokazać kobietom, że pogodzenie pracy z macierzyństwem nie jest łatwe, ale jest możliwe!

Stworzyłyśmy przestrzeń, w której od 8 lat wspieramy kobiety w poszukiwaniu pracy pozwalającej łączyć życie rodzinne i zawodowe bez ponoszenia ogromnych emocjonalnych kosztów. Mozolnie wytyczamy ścieżki dla wszystkich kobiet, które nie chcą stać w miejscu, mają potrzebę rozwoju nie tylko w życiu rodzinnym. Na portalu każdego dnia obalamy mity na temat pracy na etacie czy prowadzenia własnej działalności. Walczymy ze stereotypem, który mówi, że macierzyństwo to same wyrzeczenia. Nieprawda - piszą założycielki portalu.

Macierzyństwo może stać się dla kobiety wielką inspiracją, motywacją do zmiany, o czym mówią Tola, Justyna i Ewa, bohaterki spotu Mamopracuj.pl i ambasadorkami wszystkich kobiet, które postanowiły zmierzyć się z codziennością bycia świetną mamą i dobrym pracownikiem. Nie chciały zostać w domu, szukały dla siebie drogi rozwoju, a to, że spotkały na swojej drodze „Mamo Pracuj”, pozwoliło im dostrzec nowe możliwości, przyjrzeć się sobie i zadecydować, czego tak naprawdę chcą od życia.

Trzeba podkreślić, że Mamopracuj to silna społeczność kobiet, które przede wszystkim się wspierają w tym niełatwym dla nich okresie. Podpowiadają, pomagają, dodają otuchy, motywują, bywa, że są jedynymi, które wierzą w powodzenie planów członkiń grup i ta wiara jest dla nich jak wiatr w żagle.

Każda kobieta, z którą się zetknęłyśmy, rozmawiałyśmy, to osobna i inna od poprzedniej, i kolejnej historia. Wszystkie mają jednak wspólny mianownik: mamę, która kocha swoje dzieci i która jest też ważna sama dla siebie, ma świadomość swojego potencjału. Chcemy, by nasza działalność osiągnęła efekt kuli śnieżnej. By tak się stało, chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona kobiet. Powiedzieć: „Ty też możesz pracować, jeśli tylko chcesz i ta praca nie musi być wyrzeczeniem się tego, co dla Ciebie ważne” - podkreślają właścicielki portalu.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM