WOMENOMICS DAILY NEWS
News
25. Czerwieca 2020

O co chciałabyś zapytać inne kobiety? - trwa badanie Kobiety pytają kobiety realizowane przez Mobile Institute

#kobietypyytająkobiety to nowy projekt badawczy realizowany przez Mobile Institute. Inicjatywa ma na celu poznanie opinii Polek w różnych tematach, od marzeń, pasji i zainteresowań zaczynając, przez relacje z rodzicami, dziećmi, przyjaciółmi i związki aż po codzienne decyzje i aktywności. Efektem będzie obszerny raport pokazujący kobiety z rożnych stron i być może obalający przynajmniej niektóre ze stereotypów o kobietach.

Ambasadorki projektu

Projekt jest wyjątkowy, ponieważ do współtworzenia badania, czyli proponowania pytań, jakie zostaną zadane Polkom, Mobile Institute zaprosił kobiety sukcesu - pracujące i żyjące z pasją, menedżerki, ekspertki, dziennikarki, influencerki, które na co dzień wspierają inne kobiety w życiu i rozwoju. Ambasadorkami inicjatywy #kobietypytająkobiety #bezmaski zostały m.in. Renata Dutkiewicz - Dyrektor ds. sektora spożywczego i FMCG w Santander Bank Polska, Aleksandra Karasińska - Redaktor naczelna Newsweek.pl i Forbes, Edyta Krysiuk-Kowalczyk – Dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Żywiec Zdrój, Iwona Kutyna - dziennikarka, prowadząca, wydawca, producent, związana także z portalem Onet, gdzie prowadzi Onet Rano, Joanna Nojszewska - zastępczyni redaktora naczelnego Twojego Stylu, Anna Nowacka - Menadżer ds. partnerstw strategicznych w EMPIKu, Patrycja Sass-Staniszewska - Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, Anna Skoczylas - Mentor biznesu w nurcie psychologii pozytywnej i Wykładowca SGH i Brian Tracy International, CEO w portugalskiej spółce FMCG, Justyna Skorupska - Board Representative & Omnichannel Expert w e-point SA oraz założycielka fundacji Kobiety e-biznesu, Joanna Stopyra - konsultant PR i założycielka portalu Women Power Media, Daria Sulgostowska - Global Corporate Communications Manager i Rzecznik Prasowy CCC SA, Karolina Szenk- Kierownik ds. rozwoju sprzedaży detalicznej w UPS, Karolina Szuba - Członek Zarządu Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona S.A. oraz COO, Anna Urbańska - Master Trener Structogram, Wiceprezes zarządu i Partner Instytutu Colina Rose.

Dołącz do akcji i Ty!

Do akcji mogą dołączać też internautki. Pytania można zgłaszać do 17 lipca na dedykowanym landing page projektu. Spośród nadesłanych pytań, ambasadorki projektu wybiorą 10 najciekawszych, poruszających najważniejsze obszary i te trafią do badania.

„Pomysł jest taki, żeby zadać w końcu kobietom pytania, które najbardziej interesują nie tylko badaczy i biznes, ale też po prostu inne kobiety. Chcemy spojrzeć na siebie #bezmaski, poznać nasze marzenia, problemy, wyzwania. Może okaże, się, że mamy ze sobą wiele wspólnego, cudownie się różnimy albo nosimy w sobie jeszcze stereotypy, które nie są już prawdziwe i nie musimy się do nich odnosić w naszym życiu. Wyniki realizowanych przeze mnie w Mobile Institute badań, w bardzo różnych obszarach, pokazują, że kobiety są bardzo aktywne, otwarte i często to właśnie one szybciej reagują na pojawiające się trendy. Chociażby w naszym ostatnim badaniu Green Generation okazało się, że ekologia zdecydowanie „jest kobietą”. Informacje o stanie środowiska śledzi 43% kobiet i jedynie 22% mężczyzn, a nasz kraj jako ekologicznie zagrożony uznaje odpowiednio 60% kobiet i 34% mężczyzn. Idee takie jak slow life, work-life-balance czy mindfulness są też bliższe kobietom. Polki interesują się coraz częściej nowymi technologiami, grają w gry wideo, uprawiają sporty ekstremalne i lubią duże, mocne auta. Oczywiście nie wszystkie, oczywiście nie wszędzie - ale to właśnie chcemy zbadać.” - mówi Katarzyna Czuchaj-Łagód, Dyrektor zarządzająca Mobile Institute i pomysłodawczyni akcji #kobietypytająkobiety.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM