WOMENOMICS DAILY NEWS
womenomics
10. Stycznia 2019

Ona mi poleciła. Subiektywny przegląd książek, po które warto sięgnąć

Według badań naukowców z Uniwersytetu Yaleosoby czytające książki żyją średnio 23 miesiące dłużej niż ci, którzy w ogóle nie czytają. Umberto Eco twierdził wręcz, że kto czyta książki - żyje podwójnie, a Wisława Szymborska uważała, żeczytanie to najlepsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Nic dziwnego więc, że Instagram pełny jest pięknych zdjęć z książkami w roli głównej, na Facebooku co jakiś czas pojawiają się książkowe łańcuszki, w których trzeba pokazać książki, które zmieniły nasze życie. W mediach pojawiają się artykuły o tym, jakie książki czyta Warren Buffet, co w danym roku poleca Barack Obama, bez jakich książek ani rusz według Richarda Bransona.

Nie każda książka jest dla każdego. To fakt. Ale rekomendacja jest zawsze w cenie.

Poznajcie książki, które polecają Anna Dziewitt-Meller i Michał Wójcik, Olka Kaźmierczak, Kamila Rowińska i Katarzyna Barczyk vel Lady Pasztet.

Anna Dziewit-Meller i Michał Wójcik rozmawiają o trzech książkach. Wśród nich „Kreatorki. Kobiety, które zmieniły polski styl życia” autorstwa Lidii Pańków i Julii Pańków.

https://youtu.be/s8pNqIpGSDU

Olka Kaźmierczak na swoim blogu pisze: Lista autorów robiących na mnie wrażenie jest dość krótka. Rzadko lektura wkleja mnie w fotel na kilka godzin, zostawia we łzach lub, co więcej, zmienia podejście do życia. Ale kiedy już się to dzieje, zamieniam się w nachalnego promotora czytelnictwa. Lepiej zapnijcie pasy.

fot. fot. Sandra Żyłka[/caption]

Olka poleca 6 książek, które zmieniły jej podejście do pracy i życia.I dodaje dodatkowe 6 dla tych, którzy czują niedosyt. Wśród nich „Mężczyźni objaśniają mi świat” Rebeki Solnit.

Kamila Rowińska rekomenduje 6 książek, których lektura zmieniła jej życie. Na jej liście znajdziecie m.in. „Sapiens. Od zwierząt do bogów”, której autorem jest Yuval Noah Harari.

https://youtu.be/r3fIKf7Bs5U

Co czytać, aby dowiedzieć się czegoś więcej o feminizmie?

fot. fot. Ilona Celina

Z odpowiedzią przychodzi Katarzyna Barczyk vel Lady Pasztet, która zrobiłalistę feministycznych lektur obowiązkowych.Wśród nich genialny „Mit urody” Naomi Wolf.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM