WOMENOMICS DAILY NEWS
womenomics
18. Stycznia 2019

Pierwsze na świecie przewodniki po miastach celebrujące womenomics

W sieci można znaleźć przewodniki po 21 miastach na całym świecie, które czczą wpływ tamtejszych kobiet na ich gospodarkę i społeczność.

Okładka Okładka II numeru Unearth Women[/caption]

To inicjatywa „Unearth Women”, pierwszego magazynu podróżniczego dla podróżujących kobiet. Wydawnictwo ma w planach wydawanie jednego przewodnika tygodniowo.

Celem feministycznych przewodników po mieście jest celebracja wpływów kobiet na społeczeństwo i zwrócenie uwagi na firmy prowadzone przez kobiety. Informacje do przewodników zbierane są od lokalnych pisarzy i zapalonych podróżników, dzięki temu wychodzą poza standardowe atrakcje turystyczne. W efekcie, zwiedzając wybrane miasto z tym przewodnikiem w ręku, patrzy się na nie przez pryzmat przeszłego i obecnego wpływu kobiet na to miejsce.

Wśród miast dotychczas pokazanych w feministycznych przewodnikach są m.in.: Londyn, Nepal, Bejrut, Edynburg, Portland, Seul, czy Buenos Aires.

Dodajmy, że na Instagramie, gdzie wśród użytkowników dominują kobiety, jest 365 milionów postów z hashtagiem #travel, nie licząc jego wielu odmian typu #travelblogger (35mln), #travelling (56 mln), czy #travelholic (4,6 mln). To więcej niż postów z hashtagiem #food (315 mln), #work (115 mln), czy #dance (75mln).

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM