WOMENOMICS DAILY NEWS
News
20. Września 2020

Ruszyły spotkania Fundacji Kobieta Niezależna

Opole, Katowice, Warszawa, Wrocław i Kwidzyn to w tych miastach odbywają się pierwsze spotkania dla kobiet, które we wrześniu zorganizowała Fundacja Kobieta Niezależna (FKN).

Misją Fundacji jest doskonalenie kompetencji kobiet kluczowych na rynku pracy i we własnym biznesie oraz rozwijanie dla nich wspierającej lokalnej społeczności.

Z raportu “Kobiety w Polsce 2018” wynika, że aż 49 proc. kobiet nie pracuje zawodowo, choć jednocześnie 77 proc. uważa, że kobieta powinna być niezależna finansowo od innych. To duża dysproporcja. Do tego z licznych badań wiemy, że obecna sytuacja spowodowana Covid-19 dotknęła bardziej kobiety niż mężczyzn w kwestiach finansów osobistych, warunków pracy i łączenia życia zawodowego z opieką nad dziećmi. Tym bardziej świadomość swoich mocnych stron oraz rozwój kluczowych na rynku pracy kompetencji, są nam dziś potrzebne. Podobnie jak wsparcie innych kobiet, które są obok, wśród lokalnej społeczności i chcą tego samego. Tylko tak możemy zasypywać niekorzystne dla nas dysproporcje i realnie stawać się niezależnymi ekonomicznie kobietami, które realizują swój potencjał - podkreśla Kamila Rowińska, fundatorka i prezeska Fundacji Kobieta Niezależna.

Wspólnie z mentorkami Fundacja przygotowała pięć merytorycznych spotkań, dzięki którym uczestniczki zdobędą nową wiedzę, popracują nad konkretnymi kompetencjami i spędzą czas z kobietami, które tak jak one, zdecydowały się zrobić krok w stronę swojej niezależności.

W okresie 14 - 28 września mentorki Fundacji Kobieta Niezależna poprowadzą 5 szkoleń. Oto szczegóły:

14 września - Opole oraz 17 września Katowice spotkania pt. “Jak wzmocnić poczucie własnej wartości?” Na spotkaniach poznasz praktyczne ćwiczenia i strategie, które pomogą Ci podnieść swoją wiarę w siebie do poziomu, który będzie pozwalał Ci realizować Twoje cele i marzenia. Spotkania poprowadzi: Kamila Kozioł, psycholog, certyfikowany coach. Współautorka „Dziennika coachingowego. 365 pytań od Twojego coacha” napisanego wspólnie z Kamilą Rowińską oraz pomysłodawczyni i wydawca książki „W poczuciu własnej wartości. Zbuduj swoją wewnętrzną siłę”, którą napisała wspólnie z Anną Kosińską.

24 września - Warszawa - spotkanie pt. “Skuteczne projektowanie kariery zawodowej w czasach COVID-19 i nie tylko”. Justyna Pytko, specjalista ds. rekrutacji, certyfikowany Coach Kariery, pokaże Ci narzędzia pozwalające zweryfikować gotowość na zmiany zawodowe, zmierzyć się z zawodowym dylematem, a także ruszyć z miejsca. Dodatkowo zabierze Cię za kulisy rynku pracy i uchyli rąbka tajemnicy procesów rekrutacji.

25 września - Wrocław - spotkanie pt. “Modelka z Instagrama, Matka Wariatka czy Królowa Imprez? Czyli jak Cię widzą, tak Ci płacą!” Czy wiesz jakiego rodzaju wizerunek Ty kreujesz wokół własnej osoby? Edyta Samborska, Strateg Marki i Coach Kariery podzieli się sprawdzonymi metodami, które pomogą Ci zbudować wizerunek ekspertki w swojej dziedzinie. Dowiesz się co zrobić, aby w końcu otrzymać obiecany awans lub upragnioną podwyżkę. A także, jakich błędów nie popełniać, aby nie zaprzepaścić swojej szansy na stanowisko wyższego szczebla.

28 września - Kwidzyn - spotkanie pt. “Jak wzmocnić poczucie własnej wartości? Podczas szkolenia z mentorką Agnieszką Czajkowską-Wendorff, psycholożką i psychoterapeutką, poskromisz wewnętrznego krytyka, który nieraz powstrzymywał Cię przed braniem życia we własne ręce. Popracujesz też nad swoimi mocnymi stronami i nad asertywną komunikacją.

Dzięki wiedzy, którą uczestniczki spotkań zdobędą od naszych mentorek, myślenie o własnym biznesie, zmianie pracy, stanowiska czy sytuacji materialnej stanie się czymś realnym, do czego mogą się przygotować, co mogą zaplanować i zrealizować. Drogie kobiety, jeśli czujecie, że potrzebujecie wsparcia, że Wasze otoczenie nie sprzyja rozwojowi osobistemu, to nie może Was zabraknąć na naszych Fundacyjnych spotkaniach - dodaje Anna J. Cieśla - wiceprezeska Fundacji Kobieta Niezależna.

W październiku zaplanowane są spotkania:

15 października w Katowicach spotkanie pt. Prawo i finanse – Niezbędnik wiedzy Kobiety Niezależnej

20 października w Opolu spotkanie pt. Jak oswoić stres i zbudować wewnętrzny spokój?

29 października w Warszawie Talenty Gallupa – jak poznać swoje mocne strony?

Więcej informacji na temat spotkań znajduje się na stronie FKN

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM