WOMENOMICS DAILY NEWS
News
26. Października 2020

Trwa rekrutacja do kolejnej edycji programu Biznes w Kobiecych Rękach

Po raz siódmy Sieć Przedsiębiorczych Kobiet wychodzi naprzeciw potrzebom początkujących przedsiębiorczyń zapraszając je do udziału w programie akceleracyjnym Biznes w Kobiecych Rękach. Rekrutacja do programu jest dwuetapowa. W pierwszym etapie kandydatki przesyłają formularze zgłoszeniowe w terminie do 31 października 2020.

Do programu zapraszamy kobiety z całej Polski z pomysłem na biznes i z planem założenia swojej firmy w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Gwarantujemy wsparcie merytoryczne, mentoringowe, ale również możliwość poznania innych kobiet będących w podobnej fazie rozwoju własnej firmy. - Magdalena Jeżyńska, koordynatorka programu Biznes w Kobiecych Rękach.

Na program, który potrwa 6 miesięcy, od grudnia 2020 do maja 2021, składają się następujące elementy: szkolenia SkillShare, czyli warsztaty z zakresu przedsiębiorczości, program mentoringu biznesowego oraz networking. Atutem programu jest społeczność, która umożliwia nawiązanie wzajemnej współpracy, promocję młodych biznesów, ale również wsparcie merytoryczne. W programie weźmie udział 60 uczestniczek. Program w całości będzie realizowany on-line, co zapewni bezpieczeństwo uczestniczkom projektu oraz umożliwi udział kobietom spoza Warszawy.

Każda z wybranych uczestniczek otrzyma niepowtarzalną szansę na rozwinięcie skrzydeł i dopracowanie swojego pomysłu na biznes i w efekcie założenie firmy. Dzięki bliskiej współpracy z doświadczonymi mentorkami uczestniczki programu będą mogły czerpać z ich wiedzy i doświadczeń oraz poczuć siłę kobiecej solidarności i wsparcia. Także uczestniczki poprzednich edycji chętnie i otwarcie dzielą się swoimi historiami, które mogą być inspiracją oraz cennym źródłem praktyk biznesowych – Dorota Czekaj, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

Do tej pory, podczas sześciu edycji programu powstało aż 257 nowych firm, a pomysł na program został doceniony w konkursie Central European Startup Awards 2018 w kategorii Best accelerator or incubator, którego laureatem były takie firmy jak: brainly czy innovo.

Rekrutacja do programu jest dwuetapowa. W pierwszym etapie kandydatki przesyłają formularze zgłoszeniowe w terminie do 31 października 2020. Formularze są dostępne na stronie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet W drugim etapie wybrane kandydatki zostaną zaproszone do udziału w sesjach pitchinowych, podczas których zaprezentują swój pomysł na biznes przed komisją rekrutacyjną. Wyniki rekrutacji poznamy w połowie listopada.

Udział w programie jest bezpłatny. Finansowanie programu zapewnia Citi Foundation w Nowym Jorku, która pomaga rozwijać się programom w 80 państwach na całym świecie. Za część merytoryczną odpowiada Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, której celem są działania na rzecz dobra publicznego w zakresie edukacji i rozwoju lokalnego.

Mówi się, że pandemia w sposób znaczący uderza w kobiety. Nowa rzeczywistość narzuciła nowy harmonogram pracy kobietom zarówno, jeśli chodzi o obowiązki służbowe, jak i domowe. Dlatego w tym roku nasz wspólny program Biznes w Kobiecych Rękach nabiera wyjątkowego znaczenia, by z jednej strony wspierać kobiety w tej trudnej codzienności, z drugiej – motywować do realizacji ich planów biznesowych, dostarczać wiedzy i narzędzi, które pozwolą im działać w świecie odwróconego porządku. To program, którzy pomaga zyskać samodzielność i autonomię w działaniach zawodowych - Dorota Szostek – Rustecka, Prezeska Fundacji Citi Handlowy.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM