WOMENOMICS DAILY NEWS
news
20. Grudnia 2018

Twitter toksycznym miejscem dla kobiet

Analiza niespełna 15-stu milionów tweetów nie pozostawia złudzeń – Twitter jest platformą, na której kwitnie przemoc i nadużycia wobec kobiet.

Rola mediów społecznościowych we wzmacnianiu i rozprzestrzenianiu głosu kobiet oraz wszelkich inicjatyw empowermentowych na całym świecie, jak również w demaskowaniu nadużyć względem kobiet, jest nieoceniona. Ale ma też swoją ciemną stronę.

Z raportu Amnesty International, będącym największym na świecie zbiorem danych na temat przemocy wobec kobiet w Internecie, wynika, że Twitter jest toksycznym miejscem dla kobiet. Szacuje się, że z przeanalizowanych 14,5 miliona tweetów skierowanych do kobiet, 1,1 miliona było obraźliwych lub problematycznych. Trzeba podkreślić, że w badaniu uwzględniono tylko historyczne dane z Twittera, które można było pobrać w marcu 2018 r., więc wszelkie usunięte tweety lub tweety z kont, które zostały zawieszone lub usunięte, nie zostały policzone, co oznacza, że ??rzeczywista skala mowy nienawiści do kobiet na Twitterze może być wyższa.

Twitter może być potężnym narzędziem umożliwiającym kobietom nawiązywanie kontaktów i wyrażanie siebie, ale póki co musi podjąć silną walkę z rasizmem, mizoginią i homofobią.

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM