WOMENOMICS DAILY NEWS
Womenomics
28. Września 2020

Więcej kobiet niż mężczyzn pracuje zdalnie w pandemii

Jak wynika z raportu Procontent Communication pt.: „Pandemia automatyzuje Polskę?" - co drugi Polak deklaruje, że podczas trwającej epidemii pracował lub pracuje zdalnie. Przy czym to kobiety częściej pracowały na odległość. Aż 57% z nich deklaruje taki rodzaj pracy, w porównaniu z 45% mężczyzn.

Praca zdalna kobiet

Ponad 65 proc. badanych Polaków zgadza się z opinią, że pandemia sprawiła, że znacznie więcej czasu spędzamy przed komputerem i ze smartfonem. Z takim wnioskiem zdecydowanie nie zgadza się jedynie 4% badanych respondentów. Okres lockdownu był szczególnie ciężki dla osób pracujących z domu. To właśnie kobiety (70%), częściej niż mężczyźni (61%) deklarują, że przez ten okres spędzały więcej czasu przed ekranem komputera i telefonu. Co więcej to kobiety (56%) przyznają, że w pracy zdalnej często pracowały dłużej i ciężej niż normalnie.

Dbanie o pracowników

Jak czytamy w raporcie 32% badanych uważa, że ich pracodawcy mniej dbają o pracowników niż przed wybuchem pandemii. Natomiast zdaniem blisko 37 procent badanych, stosunek firm do pracowników w wyniku pandemii nie uległ zmianie na gorsze. Warto podkreślić, że kobiety częściej niż mężczyźni wskazywały samopoczucie psychiczne i dobrostan pracowników po izolacji jako wartość, która powinna być ważna dla pracodawcy.

Z raportem można zapoznać się tutaj

Zobacz jeszcze:
INSTAGRAM